« Wróć

Nowy wymiar domowej rehabilitacji

 

Niesprawiedliwe byłoby stwierdzenie, że przyczyną jest po prostu lenistwo. Powodów jest wiele. Często wymienia się trudności w zorganizowaniu sobie z dnia na dzień zajęć ćwiczeniowych, brak widocznych rezultatów, trudność w (samo)ocenie poprawności wykonania ćwiczeń, czy po prostu fakt , że ćwiczenia rehabilitacyjne są zazwyczaj powtarzalne i nudne.

Naprzeciw tym problemom wychodzi Neuroforma- program komputerowy do samodzielnych ćwiczeń ruchowych i poznawczych, tworzony przez ekspertów z dziedzin neurorehabilitacji i neuropsychologii. Program jest skierowany przede wszystkim do pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi. W szczególności wspiera rehabilitację pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, po przebytym udarze czy urazie mózgu. Program może być także z powodzeniem stosowany w rehabilitacji dzieci czy też profilaktycznie wśród seniorów, aby jak najdłużej utrzymywali wysoką sprawność ruchową i umysłową.

Z Neuroformą będziesz usprawniać m. in. precyzję ruchów, koordynację wzrokowo- ruchową, ruchomość stawów, siłę i wytrzymałość mięśni, jak również procesy postrzegania, podejmowania decyzji, uwagę i pamięć. Wszystko w atrakcyjnej, motywującej formie.

Neuroformę współtworzą użytkownicy, dlatego jest przyjazna i łatwa w obsłudze. Poradzisz sobie z uruchomieniem programu Neuroforma na własnym komputerze w domu, nawet jeśli nie jesteś biegły w obsłudze komputera. Nie potrzebujesz żanego specjalistycznego sprzętu- wystarczy stacjonarny komputer lub laptop oraz zwykła kamerka internetowa.

Wejdź na stronę NEUROFORMA.PL i wypróbuj Neuroformę bezpłatnie.

Neuroforma to cała rodzina narzędzi wspierających proces neurorehabilitacji- oprócz wersji do indywidualnej pracy w domu, dostępne jest również stanowisko do ćwiczeń dla ośrodków oraz moduł telerehabilitacyjny, umożliwiający zdalny wgląd w przebieg terapii pacjentów. Neuroforma rozwijana jest w oparciu o intensywne badania naukowe we współpracy z wiodącymi ośrodkami badawzymi w kraju. 

Partnerzy