« Wróć

Innowacyjne systemy przemieszczania

 

Wygoda
W przeciwieństwie do zwykłych podnośników jezdnych podnośnik sufitowy Luna nie zajmuje miejsca na podłodze. Idealnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, w których użycie tradycyjnego podnośnika mogłoby być problematyczne. Dzięki nowoczesnej linii i zaawansowanej technologii sprawdza się również w dużych kompleksach opieki. 

Komfort
Obsługa podnośnika Luna jest szybka i nieskomplikowana. Wystarczy, że pacjenta asekuruje jeden opiekun. Sterowanie podnośnikiem następuje przy użyciu wodoodpornego pilota- dzięki temu podnośnika można używać również w łazience. Podnośnik sufitowy Luna zapewnia dostęp do każdego miejsca w pokoju. Sprawne przemieszczanie pacjenta jest możliwe nawet przy wąskich drzwiach i bez względu na progi, ościeżnice czy nierówne ściany.

Bezpieczeństwo
Maksymalny udźwig podnośnika sufitowego Luna wynosi 200 i 275 kg, jednak na Państwa życzenie jest możliwość wykonania systemu o dopuszczalnym obciążeniu do 400 kg.
Mamy całkowitą pewność, że Luna jest rozwiązaniem niezawodnym, dlatego teraz możemy zaoferować 5 lat gwarancji na nasz podnośnik.

Różnorodność zastosowań
Dzięki połączeniu 2- kolumnowej ramy jezdnej Mobile Flex i podnośnika sufitowego Luna możemy uzyskać funkcję podnośnika podłogowego i sufitowego w jednym. Dodatkowo do podnośnika sufitowego można dołączyć wagę, dzięki czemu opiekun może zważyć pacjenta siedzącego w podwieszce.
W zależności od potrzeb pacjenta do podnośnika można zamontować 2, 3 lub 4- punktowy wieszak i użyć różnego rodzaju podwieszek- zwykłych lub horyzontalnych.
Podnośnik sufitowy Luna może być używany w połączeniu z innymi urządzeniami medycznymi, np. chodzikiem.
W takim połączeniu można użyć podnośnika do pionizacji pacjena. Podnośnik Luna został użyty do stworzenia wyjątkowego urządzenia do rehabilitacji chodzu - Ergo Trainer.

Ćwiczenia w odciążeniu
Dzięki urządzeniu do ćwiczeń w odciążeniu pacjent może rozpocząć rehabilitację we wczesnej fazie, bez ryzyka wysiłku fizycznego. Ćwiczenia z Ergo Trainerem są szczególnie zalecane pacjentom po przebytych wypadkach, porażeniach, udarach itp. W wymienionych przypadkach możliwie najwcześniejsze rozpoczęcie procesu rehabilitacji ma kluczowy wpływ na jej efektywność.
Ergo Trainer może odciążyć pacjenta nawet do 85 kg masy ciała i jest odpowiedni dla pacjentów ważących do 200 kg. Jest bezpieczny zarówno dla pacjenta jak i terapeuty. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą pilota.

Partnerzy