« Wróć

Gradys - Nowoczesny trening

GRADYS oddziałuje na cztery podstawowe funkcje, czyli wzrokowo-przestrzenne, uwagowe, pamięci oraz językowe. To nic innego jak gry i różnego rodzaju ćwiczenia stworzone przez naukowców. Mają one postać motywujących skomputeryzowanych treningów, z których użytkownicy korzystają samodzielnie lub pod kierunkiem opiekuna. Obsługa ćwiczeń jest bardzo prosta i nie wymaga bowiem profesjonalnego przygotowania terapeutycznego. 

Zanim pacjent zastosuje wyćwiczone podczas treningu umiejętności w rzeczywistości, mierzy się z sytuacjami z życia codziennego w świecie wirtualnym. Program ćwiczeń symulacyjnych został przygotowany tak, aby dostosowywał się do indywidualnego poziomu każdego użytkownika, a także do pracy w jego tempie. 

Stanowisko treningowe składa się z autorskiego oprogramowania z elementami wirtualnej rzeczywistości - czyli szybkiej i bezproblemowej instalacji oraz najwyższej jakości wsparcia technicznego, trójwymiarowych okularów zwanych Gogle Okulus, które kreują obraz bezpośrednio przed naszymi oczami i reagują na ruchy głowy oraz Gamepada - czyli urządzenia sterującego. 

GRADYS z pewnością pomoże osobom, które mają kłopoty z pamięcią i logicznym myśleniem, trudności z podzielnością uwagi i koncentracją, problemy z orientacją w czasie i przestrzeni, jak również trudności w rozumieniu i stosowaniu instrukcji

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji dotyczących projektu, należy zostawić swojego maila na głównej stronie www.gradys.eu.

żródło: www.gradys.eu

Galeria

Pliki do pobrania

Partnerzy