« Wróć

EKSO GT - krok po zdrowie

Ekso GT to wynalazek amerykańskiej firmy EKSO BIONICS, który zrewolucjonizował świat fizjoterapii neurologicznej.
To nowoczesne urządzenie do rehabilitacji ma swoje korzenie w technologii wojskowej. Po wielu „testach polowych” i modyfikacjach znalazł w końcu swoje zastosowanie w obszarze rehabilitacji osób z dysfunkcją ruchu. Pomocny jest wszędzie tam, gdzie zawodzą ludzkie mięśnie – w leczeniu urazów powypadkowych, niedowładów, przy stwardnieniu rozsianym i pacjentów poudarowych. Urządzenie pozwala osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym ćwiczyć w oczekiwaniu na moment, w którym będzie już możliwe zrekonstruowanie uszkodzonego kręgosłupa. Jako pierwsza w Polsce ma to urządzenie w swojej ofercie gliwicka firma Technomex.

Jak pokazały dotychczasowe doświadczenia z pacjentami, treningi z wykorzystaniem Ekso GT przynoszą świetne efekty także w pracy z osobami starszymi. W ich przypadku najczęstszym powodem rehabilitacji są powikłania po udarze mózgu.

Pacjenci, którzy testują egzoszkielet wspomagany EKSO, podkreślają płynność ruchów i uczucie naturalnego, odruchowego stawiania kroków.

Mają oni okazję przekonać się o właściwościach Ekso GT biorąc udział w Projekcie EKSO, czyli wizytach mobilnego egzoszkieletu w ośrodkach w całej Polsce. Podczas kilkudniowych sesji pacjenci mają okazję korzystać z egzoszkieletu pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów Technomex.
Z opcji stacjonarnych treningów z Ekso GT skorzystać można również w gliwickiej siedzibie firmy.

Minusem urządzenia jest jego cena. Jednak niewątpliwe zalety, takie jak niesymetryczne wspomaganie kończyn, łatwość dopasowania do osoby rehabilitowanej, cztery różne tryby pracy i możliwość pracy z pacjentami po przerwaniu rdzenia do wysokości C4 włącznie powodują, że na ofertę Technomexu wiele instytucji odpowiedziało w zainteresowaniem. Bowiem egzoszkielet wspomagany funkcjonuje głównie w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych i terapeutycznych.

Prototyp egzoszkieletu wspomaganego powstał w USA. Jednak polscy specjaliści z Gliwic mają ogromne doświadczenie we wprowadzaniu robotów rehabilitacyjnych na rynek.
Ponadto specjalizują się w diagnostyce ruchu i tą wiedzą dzielą się z rehabilitantami i fizjoterapeutami podczas licznych szkoleń.

Zapraszamy na stronę poświęconą projektowi: www.projektekso.pl

Galeria

Partnerzy